YAZAR ADNAN KÖSE HENDEK KAYMAKAMI MUSTAFA AYHAN I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

Kategori : BİR KİTAP BİR YAZAR, MANŞET - Etiketler : - Tarih : 28 Aralık 2011 - Sayaç : 1.471 Okunma Sayısı

Gazetemizin sahibi Yazar Adnan Köse, daha önce bir yıl yaşadığı ve Bayraktepeden Görünenler isimli yedinci kitabını yazdığı ve çıkardığı Hendek İlçesinde, şehrin Mülki Amiri Kaymakam Mustafa Ayhan’ı makamında ziyaret etti.

 

Her kitap çıktığında ziyaret ettiği Hendek İlçesinde Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Ali Osman Baloğlu ve Kazimiye Cumhuriyet İlk Öğretim Okulu Müdürü Ali Hotaman’ı ziyaret eden Köse, Sayın Ayhan’ın makamda olmaması nedeniyle bir türlü ziyaret edememişti. Bu ziyaret nihayet dün gerçekleşti.

 

Hendek Kaymakamı Mustafa Ayhan, Adnan Köse’yi sıcak bir şekilde karşıladı. Bir buçuk saat süren sohbet sırasında Adnan Köse bu güne kadar yazıp çıkardığı on iki kitabı hakkında Sayın Ayhan’a bilgi verdi ve kitaplarını hediye etti.

 

Görüşme sırasında bir çok ortak dostlarını da andılar.

 

Sohbetin sonunda Adnan Köse, Hendek Kaymakamı Mustafa Ayhan’a saygılarını sunup kadim dostu Akyazı Milli Müdürü Mesut Papatya’nın yanına gitti.

 

HENDEK KAYMAKAMI MUSTAFA AYHAN KİMDİR?

 

1970 yılında Aksaray’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Aksaray’da tamamladı. 1986–1990 yılları arasında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde lisans öğrenimini tamamlayarak, 1990 yılında mezun oldu. 

 

İçişleri Bakanlığının 1991 yılında açmış olduğu Kaymakamlık sınavını kazanarak, Çanakkale Kaymakam Adayı olarak atandı. 3 yıllık Kaymakam adaylığı döneminde; Bursa-Harmancık, Bursa-Gürsu, Eskişehir-Mahmudiye Kaymakam Vekilliklerinde bulundu. Ayrıca 4 ay süreyle Ankara’da İngilizce kursuna katıldıktan sonra, Yabancı dil öğrenmek, bilgi ve görgülerini artırmak amacıyla 1993–1994 yılları arasında 8 ay süreyle İçişleri Bakanlığınca İngiltere’ye gönderildi. 1995 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakamlık Kursunu tamamlayarak Aralık 1995 tarihinde Kastamonu İli Seydiler İlçesi Kaymakamlığına atandı. 1995–1998 yılları arasında Kastamonu-Seydiler Kaymakamlığı, 1998–2000 yılları arasında Tunceli-Pertek Kaymakamlığı, 2000–2004 yılları arasında Sivas-Zara Kaymakamlığı, 2004–2005 yılları arasında Tokat-Artova Kaymakamlığı, 2005-2009 yılları arasında Cide Kaymakamı görevlerinde bulundu. 29 Ağustos 2009 tarihinden bu yana ilçemiz Kaymakamı olarak görev yapmaktadır.İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

ATATÜRK KÖŞESİ

GÜNÜN FIKRASI

___________________________________________ ___________________________________________

ARŞİVİMİZ

TRANSLATE